Eržvilko kultūros centras
Adresas: Tauragės g. 1A, Eržvilko mstl., Eržvilko seniūnija, Jurbarko rajonas, LT -74285
Telefonas / faksas: (8 447) 43 128 | El. paštas: erzvilkokc@gmail.com

herbas

 

Iš Eržvilko krašto yra kilusių daug Lietuvai nusipelniusiš žmonių, vienas iš jų yra Juozas Banaitis. Gimė 1908 m. kovo 1 d. Eržvilke.

J. Banaitis buvo Lietuvos muzikos pedagogas, chorvedys, kultūros veikėjas, spaudos ir radijo darbuotojas, vadovėlių autorius. 1938 m. su kompozitoriumi Jonu Švedu parašė vadovėlį „Muzika vidurinei mokyklai“. Juozas Banaitis taip pat parašė apsakymų, apysaką  „Jokūbas Guoba“. Į lietuvių kalbą išvertė I. Erenburgo, F. Diurenmato kūrinių. Buvo Mažosios lietuviškosios enciklopedijos vyriausiosios  redakcijos narys, literatūros ir kultūros skyriaus meno sektoriaus vadovas. 1970 metais išleistoje knygoje „Kelias į kalną“ surinkta periodikoje spausdinta ir nespausdinta proza.

Paskutiniais gyvenimo metais Juozas Banaitis gana dažnai apsilankydavo Eržvilke, sesers Petrės  sodyboje, Dirvonų kaime.  J. Banaičio pastangomis Eržvilke pradėjo kilti modernūs kultūros namai, kuriems vėliau ir buvo suteiktas Juozo Banaičio kultūros namų vardas.

Juozas Banaitis visą gyvenimą mylėjo Eržvilką ir jo žmones, suorganizavo Vilniuje gyvenančių Eržvilkiškių sąskrydį.  Buvo vienas iš kompleksinės kraštotyrinės ekspedicijos Eržvilke 1966 metų organizatorių skatino, aktyvino kultūrinį gyvenimą jau nebegyvendamas Eržvilke.

Eržvilko kultūros centras kas penki metai organizuoja renginius, kurių metu minimas šio šviesaus atminimo žmogaus jubiliejus. 2023 metais minime Juozo Banaičio 115-ąsias gimimo metines. 

 

Įstaigos skyriai

Kartupių skyrius: Žiedo g. 2, Kartupių kaimas, Eržvilko seniūnija, Jurbarko rajonas

Šimkaičių skyrius: Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių seniūnija, Jurbarko rajonas

Vadžgirio skyrius:  J. Dargužo g. 28, Vadžgirio mstl., Šimkaičių seniūnija, Jurbarko rajonas

 

 

 

 

 


Kviečiame sudalyvauti anoniminėje apklausoje apie Eržvilko kultūros centro teikiamas paslaugas

 

Eržvilko kultūros centras
Įstaigos kodas 302526265 | Tauragės g. 1A, Eržvilko mstl., Eržvilko seniūnija, Jurbarko rajonas, LT -74285
Tel./faks. (8 447) 43 128 | El. p. erzvilkokc@gmail.com
Sprendimas: LANMETA