Eržvilko kultūros centras
Adresas: Tauragės g. 1A, Eržvilko mstl., Eržvilko seniūnija, Jurbarko rajonas, LT -74285
Telefonas / faksas: (8 447) 43 128 | El. paštas: erzvilkokc@gmail.com

herbas

 

 


Pirmąją stovyklos dieną vaikai susipažino vieni su kitais ir su bandonijos mokytojais. Buvo tokių, kuriems teko susipažinti net su bandonijos instrumentu. Po pietų vykome į Jurbarko krašto muziejų, apžiūrėjome parodas, o vėliau lipdėme šeimos medžius iš molio. Antroji stovyklos „Bandonija vakar, šiandien ir rytoj" diena buvo kupina kūrybos. Vaikai toliau mokėsi groti bandonija bei kanklėmis. Po pietų stovyklautojai prisilietė prie teatro meno. Svečiavosi Rokiškio kultūros centro priemiesčio padalinio Bajoruose lėlių teatras „ČIZ". Buvo parodytos 3 Šarlio Pero pasakos, vaikai improvizavo, žaidė, patys gaminosi lėles ir net su jomis vaidino.

3-ią stovyklos dieną mokėmės groti atskirose grupelėse, nes taip daug patogiau ir vaikams lengviau mokintis. Susipažinome ir išgirdome kaip skamba stovyklautojams dar nematytas  instrumentas -  cimbolai. Po pietų aplankėme Veliuoną. Pirmiausia apžvelgėme šio miestelio apylinkes iš Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios bokšto. Vėliau aplankėme Veliuonos kultūros centrą, kur mus labai šiltai priėmė. Turėjome unikalią galimybę pamatyti ir išgirsti senovinius instrumentus bei pasimatuoti šarvus.

4-ąją stovyklos dieną iš ryto vyko intensyvūs bandonijos mokymai. Kadangi visą stovyklos laiką grojimas vyko grupelės, vaikai nusprendė vieni kitiems pasirodyti ko išmoko. Tai buvo tarsi egzaminas, kuriame netrūko jaudulio ir džiugesio. Vaikai pasirodė labai atsakingai, buvo susikaupę, atidžiai klausėsi vieni kitų. Po šio pasirodymo buvo galima atsipalaiduoti piešiant mandalas, jas mokė piešti Regina Balčaitienė.

Paskutiniąją dieną vaikai dar sykį paėmė į rankas instrumentus ir grojo po vieną. Atsiskaitę gavo net diplomus. Per savaitę dirbę, groję-išvykome atsipalaiduoti į „Vinetu kaimą", esantį Kretingalės seniūnijoje, Klaipėdos raj.. Klausėmės įdomių pasakojimų apie indėnų kultūrą ir istoriją, aplankėme indėnų istorijos muziejų, žaidėme, išbandėme piešinius ant veido, įveikėme visus užduočių, kliūčių ruožus, meditavome tipyje, klausydamiesi indėnų būgnų gaudesio.  Parvykome šiek tiek pavargę, tačiau kupini įspūdžių.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros Taryba, Jurbarko rajono savivaldybė.


 

Įstaigos skyriai

Kartupių skyrius: Žiedo g. 2, Kartupių kaimas, Eržvilko seniūnija, Jurbarko rajonas

Šimkaičių skyrius: Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių seniūnija, Jurbarko rajonas

Vadžgirio skyrius:  J. Dargužo g. 28, Vadžgirio mstl., Šimkaičių seniūnija, Jurbarko rajonas

 

 

 

 

 


Kviečiame sudalyvauti anoniminėje apklausoje apie Eržvilko kultūros centro teikiamas paslaugas

 

Eržvilko kultūros centras
Įstaigos kodas 302526265 | Tauragės g. 1A, Eržvilko mstl., Eržvilko seniūnija, Jurbarko rajonas, LT -74285
Tel./faks. (8 447) 43 128 | El. p. erzvilkokc@gmail.com
Sprendimas: LANMETA