Eržvilko kultūros centras
Adresas: Tauragės g. 1A, Eržvilko mstl., Eržvilko seniūnija, Jurbarko rajonas, LT -74285
Telefonas / faksas: (8 447) 43 128 | El. paštas: erzvilkokc@gmail.com

herbas

 

 


Jau ketvirti metai Eržvilke birželio paskutinę savaitę vyksta vaikų kūrybinė edukacinė stovykla „Bandonija vakar, šiandien ir rytoj“. Vaikai susipažinę su bandonijos instrumentu pramoko pagroti keletą kūrinukų, kai kuriems pavyko melodiją sujungti abiem rankom, o tai - labai didelis pasiekimas.

Grojimo bandonija paslapčių mokė mokytojai: Lina Lukošienė, Vytautas Krencius, Paulius Lukošius ir Linas Venckus.  Kiekvieną dieną, po pietų, vykdavo edukaciniai užsiėmimai. Edukatorė Gabija Viduolytė supažindino su audimo technika. Vaikų pagaminti popieriniai paukščiai papuošė parodų salę. Smagu ir gera buvo prisiminti ir pasidžiaugti praėjusių metų keramikos darbeliais „Gyvybės medis“, kuriuos pasigamino patys vaikai (edukatorė G. Viduolytė). Erika Žievienė mokino iš karoliukų suverti  apyrankes. Šaunūs stovyklautojai suvėrė apyrankes ne tik sau, bet ir mamoms  bei tėveliams. Eržvilko mstl. bibliotekininkė Nijolė Berulienė drauge su vaikais gamino paveikslėlius iš gamtinių medžiagų.

            Stovykloje sulaukėme svečių iš Skaudvilės kultūros centro. Tai vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvas „Inskiliuks“ (vadovai Rasa Bartkuvienė ir Vytautas Krencius). Kolektyvo muzikantai padovanojo nuotaikingą koncertą, kurio metu skambėjo ne tik bandonijų, bet ir kanklių atliekami kūriniai. Šokome lietuvių liaudies šokius, žaidėme lžaidimus. Su svečiais apsilankėme Eržvilko piliakalnyje, papasakojome legendą apie Eržvilko vardo atsiradimą.

              Paskutinę stovyklos dieną praleidome Sudargo piliakalniuose. Susipažinome su piliakalnių atsiradimo istorija, knygnešių keliu.  Ekskursiją su įdomiomis užduotimis ir „grybukų“ paieškomis pravedė bibliotekininkė Valerija Endriukaitienė.

              Su gera nuotaika, įspūdžiais, naujomis mintimis atsisveikinome iki kito birželio. Tikimės, kad bent jau keletas vaikų nepaleis bandonijos visus metus. 

Šį projektą (Renginių ciklas: VI-asis respublikinis bandonininkų festivalis "Antanų polka". Kūrybinė -edukacinė vaikų ir jaunimo stovykla "Bandonija vakar, šiandien ir rytoj" finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Jurbarko rajono savivaldybė. Tikslai įgyvendinti: suorganizuotas respbulikinis bandonininkų festivalis ir stovykla, suburti į vieną vietą besidominyts bandonijos instrumentu, sustiprinome bendradarbiavimą tarp muzikantų ir įstaigų. Džiaugiamės matydami augančia muzikantų karta. Dėkojame bandonininkams, kultūros darbuotojams už pagalbą įgyvendinant šį projektą. 


 

Įstaigos skyriai

Kartupių skyrius: Žiedo g. 2, Kartupių kaimas, Eržvilko seniūnija, Jurbarko rajonas

Šimkaičių skyrius: Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių seniūnija, Jurbarko rajonas

Vadžgirio skyrius:  J. Dargužo g. 28, Vadžgirio mstl., Šimkaičių seniūnija, Jurbarko rajonas

 

 

 

 

 


Kviečiame sudalyvauti anoniminėje apklausoje apie Eržvilko kultūros centro teikiamas paslaugas

 

Eržvilko kultūros centras
Įstaigos kodas 302526265 | Tauragės g. 1A, Eržvilko mstl., Eržvilko seniūnija, Jurbarko rajonas, LT -74285
Tel./faks. (8 447) 43 128 | El. p. erzvilkokc@gmail.com
Sprendimas: LANMETA