Eržvilko kultūros centras
Adresas: Tauragės g. 1A, Eržvilko mstl., Eržvilko seniūnija, Jurbarko rajonas, LT -74285
Telefonas / faksas: (8 447) 43 128 | El. paštas: erzvilkokc@gmail.com

herbas

 

 


Liepos 14-16 dienomis Eržvilke vyko tradicinė "Škaplierinės" atlaidų šventė. Liepos 14 dieną prasidėjo šventinis savaitgalis Eržvilke. Pirmasis renginys visus sukvietė į šv. Jurgio bažnyčią, čia buvo pristatyta paroda apie Juozapą Gudavičių, kurią parengė mokytoja Stasė Baužienė. Renginys buvo skirtas Juozapo Gudavičiaus metams Jurbarko krašte ir 150-osioms jo gimimo metinėms paminėti.

Ta proga žiūrovams buvo pristatyta jo biografija. Juozapas Gudavičius kilęs iš Skliausčių kaimo (7 km nuo Eržvilko). Šis iškilus menininkas 1908 metais suorganizavo pirmajį lietuvišką chorą Skliausčiuose ir pirmajį pučiamųjų orkestrą Eržvilke, tačiau jo indėlis į Lietuvos muziką yra dar didesnis. J. Gudavičius harmonizavo lietuvių liaudies dainas, rašė straipsnius, išugdė daug kapelmeisterių, muzikos mokytojų, yra apdovanotas įvairiais ordinais ir medaliais. Renginyje muzikinę programą pristatė Jurbarko kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis "Jurolė" (vad. Laura Matuzaitė - Kairienė), tarp dainų ir dvi, kurių muziką parašė Juozapas Gudavičius. 

Visai kitokia prasme ir nuotaika dvelkė šeštadienio šventė, kurią kartu su Eržvilko kultūros centru organizavo Eržvilkiškių bendruomenės centras, Eržvilko seniūnija, Eržvilko gimnazija. Pagrindinis šios šventės rėmėjas UAB "Vėjas visiems". Gausus būrys esamų, buvusių eržvilkiškių linksmai būriavosi kartomis, klasėmis, šeimomis. Tai tikra šeimos šventė, kur kiekvienas galėjo atrasti sau tinkamą veiklą ir atlikėją. Netrūko šokių, pagal Edmundo Kučinsko, grupės 16Hz ir "Lietuvaičių" atliekamas dainas.

Išaušus sekmadienio rytui,  vyko tvarkymosi talka, vėliau visi skubėjo į šv. Jurgio bažnyčią, į tradicinius Karmelio kalno Švč. Mergelės Marijos (Škaplierinės) atlaidus. Nors alino rekordiniai karščiai, tačiau po šv. Mišių niekas neskubėjo skirstytis ir nuotaikingai klausėsi Eržvilko kultūros centro tradicinio instrumentinio folkloro ansamblio "Eržvilko bandonija" (G. Stirbienė). 

 

Įstaigos skyriai

Kartupių skyrius: Žiedo g. 2, Kartupių kaimas, Eržvilko seniūnija, Jurbarko rajonas

Šimkaičių skyrius: Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių seniūnija, Jurbarko rajonas

Vadžgirio skyrius:  J. Dargužo g. 28, Vadžgirio mstl., Šimkaičių seniūnija, Jurbarko rajonas

 

 

 

 

 


Kviečiame sudalyvauti anoniminėje apklausoje apie Eržvilko kultūros centro teikiamas paslaugas

 

Eržvilko kultūros centras
Įstaigos kodas 302526265 | Tauragės g. 1A, Eržvilko mstl., Eržvilko seniūnija, Jurbarko rajonas, LT -74285
Tel./faks. (8 447) 43 128 | El. p. erzvilkokc@gmail.com
Sprendimas: LANMETA