Lapkričio 30 d. Vadžgirio kultūros namų scena tapo tiltu tarp praeities ir dabarties.
Įvyko spektaklio „Moters likimo esė. Mokytoja Monika“ premjera – vakaras, kuriame susitiko mūsų krašto istorija, tremčių šešėliai, mokyklos gimimas ir žmonių likimai, nešantys lietuvybę net tada, kai vėjai blaško po pasaulį.
Prieš 90 metų mūsų seneliai didžiavosi nauja mūrine Vadžgirio pradine mokykla, iškilusia mokytojų Monikos ir Stasio Galbuogių pastangomis ir Šimkaičių viršaičio Vaičaičio palaikymu. Tai buvo šviesos namai kaimui – vieta, kur žinios ir pareiga Lietuvai buvo svarbesnės už viską.
Tačiau istorija nepagailėjo žmonių: Antrasis pasaulinis karas išblaškė šeimas po Sibirą, po užsienius. Vis dėlto tiek vieni, tiek kiti saugojo savo kalbą, dainą, atmintį – ir būtent tai suskambėjo mūsų scenoje: dainomis, autentiškais laikraščiais, tikrais personažais ir jų trapiomis gyvenimo istorijomis.
Aktorių darbas – itin įtaigus ir tikras.
- Pagrindinį emocinį spektaklio krūvį nešusi Lina Lukošienė sužibėjo nuoširdumu ir brandumu.
- Tylią skausmingą rezignaciją perteikė Janina Čiumielienė.
- Romantišką ir dramatišką jaunąją Moniką sukūrė Loreta Zdanavičienė.
- Griežtą, bet žmogišką soc. rūpybos inspektorę – Jolanta Zikienė.
- O linksmosios davatkėlės – Erika Žievienė ir Laimutė Ušinskienė – neleido žiūrovams visiškai paskęsti ašarose.
- Mažosios „Šebukės“ jautriai atkūrė tarpukario mokinukių pasaulį.
Salė buvo sausakimša, ovacijos ilgai netilo. Spektaklį šiltai įvertino ir mokytojos Monikos Galbuogienės giminaitė Birutė Genienė, ir Eržvilko kultūros centro direktorė Ieva Šimkūnienė.
Dėkojame už bendrystę ir pagalbą:
- Tytuvėnų kultūros centrui ir direktoriui Simonui Kiliui,
- Vytautui Lekučiui
- Jolantai Povilaitienei
- Vadžgiriškių bendruomenei
- Jurbarko KC Girdžių klojimo teatrui „MITUVIS“
- Alanui Augustui Buividui
O viską į vieną širdimi pulsuojantį pasakojimą sujungė režisierė ir scenarijaus autorė Andrėja Stulginskienė – su meile mūsų kraštui ir pagarba žmonėms, kurie kūrė istoriją savomis rankomis.
Projektą finansavo: Lietuvos kultūros taryba , Jurbarko rajono savivaldybė.
Projektą įgyvendino Eržvilko kultūros centro Vadžgirio skyrius
Tegul šis spektaklis būna priminimas, kad šviesa niekada nedingsta – ji tik keliauja per žmones, kurie ją perduoda toliau.

